فراتر از خبر
خانه | قافله سالار | مصداق تابلو کردن!
مصداق تابلو کردن!

مصداق تابلو کردن!

نظر شخصیه!

«….یک مسئله این است که اگر یک کسى یک حرف غلطى زد، آیا کسى باید به او جواب بدهد یا نه؟ خب، بله معلوم است. جواب دادن به حرف غلط، شیوه‌ى خودش را دارد، راه خودش را دارد، کار خاص خودش است. یک وقت هست که حالا که کسى یک حرف غلطى زد، ما بیائیم مثلاً صدجا این حرف غلط را تابلو کنیم، شعار کنیم که آقا، فلانى این حرف غلط را زد، تا همه بدانند. این است که اشتباه است، خطاست….» …….

مقام معظم رهبری 

سایت khamenei.ir:

«آقا از کنار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که با تأخیر هم آمده بود می‌گذرند و می‌گویند: با آقای وزیر حرف زیاد داریم، در عرصه فرهنگ اشکال جدی داریم.»

به نظرم همین اقدام سایت رهبری در انتشار گفتگوی دو جمله ای حضرت آقا با وزیر ارشاد حین خروج از جلسه شعرا ، کار اشتباهیه.

الآن این جمله چه کمکی به تحلیل پیرامون وضعیت فرهنگی می کنه؟

الآن این جمله رو من باید بکوبم تو سر وزیر فرهنگ؟

باید تکفیرش کنم؟

آقا تو این مدت بار اول نبود که می گفتن ما اشکال داریم! اما این نحو انتشار مطلب به نظرم عمل مثبتی نیست!

یه اخلاق خیلی بدی در بین ما هست و اون اینکه برا کوبیدن آدما میخوایم از صحبت های آقا استفاده کنیم. شکی نیست که بیانات آقا اول و آخر معیارها و تحلیل های ماست ولی مچ گیری کردن هم اصلا کار قشنگی نیست. که بله مثلا آقا فلان جا به فلان مسئول اخم کردند! خب این دلیلی برای کوبیدن یا آبروی فرد رو بردن نیست.

ادامه صحبت های بالا که در نیم نگاه نیاورده بودیم رو میذارم! این بیانات در دورانیه که اختلافات بین مسئولین بیش از زمان حال بود و در دیدار با مسئولین سپاه فرمودن!

 من با حرکت روشنگرانه از سوى هر کسى، از سوى هر نهادى، هیچ مخالفتى ندارم، بلکه علاقه‌مندم و معتقدم به مسئله‌ى تبیین. یعنى اصلاً جزو راهبردهاى اساسى کار ما از اول، مسئله‌ى تبیین بوده است. تبیین لازم است؛ اما این معنایش این نیست که ما به اختلافات درونى، هى دامن بزنیم. مراقب باشید. این را همه باید مراقب باشند؛ بخصوص سپاه. سپاه مراقب باشد. در جریانهاى سیاسى، در جریانهاى گوناگون فکرى و سلیقه‌اى مطلقاً مشتعل کردن فضا مناسب نیست. حالا شماها الحمدلله همه‌تان بصیرید، آگاهید، لابد از جریانات خبر دارید و الان همین اوضاعى را که توی کشور هست، مى‌بینید که متأسفانه این علیه آن، آن علیه این ؛ و دستگاه‌هاى خارجى چه خوشحالى‌اى میکنند؛ تحلیل میگذارند رویش: بله، بینشان اختلاف افتاد، نابود شدند، از بین رفتند(!) آرزوهاى خودشان را هى مرتباً تکرار میکنند. خب، پیداست که این مسئله نقطه‌ى ضعف ماست. نباید بگذاریم این نقطه ضعف ادامه پیدا کند یا افزایش پیدا کند. اینها را باید توجه داشت. حرکت، حرکت متین، مستدل و مستند باشد. اگر کسانى اختلاف‌نظرهائى دارند، با استدلال بیان کنند. عرض کردم، من معتقد به تبیین هستم. در دوران مبارزات هم، اختلاف ما با چپی‌ها و مارکسیست‌هائى که آن وقت مبارزه میکردند، سر همین بود که ما میگفتیم باید تبیین کرد، آنها به تبیین اعتقاد نداشتند؛ یک چیز دیگرى میگفتند، یک تفسیر دیگرى داشتند. کار انقلاب از اساس با تبیین، روشنگرى، بیان منطقى، مستدل و دور از هو و جنجال بود. اگر هو و جنجال وارد شد، حرف منطقى را هم خراب خواهد کرد. ممکن است چهار نفر جذب شوند، اما چهار نفر آدم هوشمندتر دفع میشوند. این، حرف ماست؛ این، عرض ماست. (منبع: روشنای علم | زندگی کاروانی )

 

دقت بفرمایید که سر مسائل فرهنگی این تدکر ضریب بالایی میگیره! اصلا نمیشه با هو و جنجال نسبت به وزارت ارشاد موضع گرفت! خیلی خطرناکه! ابعاد این خطر رو اگر بخوایم باز کنیم خودش سلسله پست میشه. ولی اصلا نمیشه با فرهنگ با تعصب صحبت کرد.

درباره‌ی آبدارچي كاروان

من يك هيچ...و اين آغاز تناقض عاشقانه اي بود كه خدا مقرر كرد برايم.........

۲ نظر

  1. احتمالا این متن در تکذیب خبری بوده که گفتن آقا رفتاری برخلاف این رو با آقای جنتی داشتن
    بهتره که منتشر نشه ولی خب برای رد اکاذیب گاهی لازمه که اصل موضوع منتشر بشه
    اصل ماجرا هر چقدر تلخ باشه از شایعات و کذب هایی که میگن بهتره…

    شاید وزیر و دوستان دست و پایی جمع کردند و به فکر چاره افتادند!

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

نه + هشت =