فراتر از خبر
خانه | مادرانه

مادرانه

تقوا و ازدواج

بسم الله الرحمن الرحیم چرا طلاق ؟ مهم ترین اتفاق در زندگی هر انسان ، ازدواج و تشکیل خانواده می باشد . از سوی دیگر یکی از عوامل تلخ زندگی طلاق و جدایی از همسر می باشد . طلاق عوامل زیادی دارد که احتیاج به بحث های کارشناسانه و طولانی دارد . آمار طلاق موضوعی نگران کننده شده تا جایی ... بیشتر بخوانید »

فقر…

فقر چیست؟ ﻓﻘﺮ ﺍﯾﻨﻪ ﮐﻪ ۲ ﺗﺎ ﺍﻟﻨﮕﻮ ﺗﻮﯼ ﺩﺳﺘﺖ ﺑﺎﺷﻪ ﻭ ۲ ﺗﺎ ﺩﻧﺪﻭﻥ ﺧﺮﺍﺏ ﺗﻮﯼ ﺩﻫﻨﺖ؛ ﻓﻘﺮ ﺍﯾﻨﻪ ﮐﻪ ﺭﻭﮊ ﻟﺒﺖ ﺯﻭﺩﺗﺮ ﺍﺯ ﻧﺦ ﺩﻧﺪﻭﻧﺖ ﺗﻤﻮﻡ ﺑﺸﻪ … ﻓﻘﺮ ﺍﯾﻨﻪ ﮐﻪ ﺷﺎﻣﯽ ﮐﻪ ﺍﻣﺸﺐ ﺟﻠﻮﯼ ﻣﻬﻤﻮﻧﺖ ﻣﯿﺬﺍﺭﯼ ﺍﺯ ﺷﺎﻡ ﺩﯾﺸﺐ ﻭ ﻓﺮﺩﺍ ﺷﺐ ﺧﺎﻧﻮﺍﺩﻩ ﺍﺕ ﺑﻬﺘﺮ ﺑﺎﺷﻪ؛ ﻓﻘﺮ ﺍﯾﻨﻪ ﮐﻪ ﻣﺎﺟﺮﺍﯼ ﻋﺮﻭﺱ ﻓﺨﺮﯼ ﺧﺎﻧﻮﻡ ﻭ ﺯﻥ ﺻﯿﻐﻪ ﺍﯼ ... بیشتر بخوانید »

ارزش و اهمیت برنامه ریزی در زندگی انسان

بسم الله الرحمن الرحیم بسیاری ازمشکلات موجود در این دنیا به علت عدم برنامه ریزی صحیح برای زندگی می باشد. اگر انسان برای کل زندگی خود ( زندگی در این دنیا و آن دنیا ) برنامه داشته باشد و این برنامه با برنامه های خداوند برای بشر هماهنگ باشد مشکلات زیادی را پشت سر خواهد گذاشت. انشاالله بتوانیم همه چیز را از ... بیشتر بخوانید »

معلم باید عاشق باشد!

یک سال قبل از انقلاب در کنکور شرکت کردم و پتروشیمی و تربیت ومعلم در دانشسرا قبول شدم. هر چه فکر کردم دیدم رشته پتروشیمی شاید دنیایی باشد اما آخرتی نیست.آن هم در محیط های اداری آلوده آن قبل از انقلاب و آن هم برای کسی که چادر را به عنوان حجاب برتر انتخاب کرده بود… . بالاخره به دانشسرا ... بیشتر بخوانید »

زاویه دید!

آبدارچی کاروان: سلسله پست های مادرانه ، دست نوشته هایی از مادر عزیز ماست…. تصویر پست هم مربوط است به دست نوشته ایشان در سال ۱۳۵۰ در کلاس درس ! سلامتی همه مادرای مهربان صلوات…. بیشتر بخوانید »