فراتر از خبر
خانه | مادرانه | زاویه دید!
زاویه دید!

زاویه دید!

آبدارچی کاروان:

سلسله پست های مادرانه ، دست نوشته هایی از مادر عزیز ماست….

تصویر پست هم مربوط است به دست نوشته ایشان در سال ۱۳۵۰ در کلاس درس !

سلامتی همه مادرای مهربان صلوات….

بسم الله الرحمن الرحیم

کار با نام خداوند آغاز می کنم که بی نام او هیچ چیز عاقبت و سرانجام خوبی نخواهد داشت و برای خدا که هدف از بیان عمل به هر چیز را بدانیم که به غیر او ، به بیراهه و انحراف کشیده می شود.این یک اصل اساسی زندگی است که می توانیم هر روز خود را با این اصل بیازمائیم. از صبح که از خواب بیدار می شوی تا شب حساب کن چقدر از کارهایت برای خدا بوده و با نام خدا بوده در غیر اینصورت قطعا اجازه داده ایم شیطان در امورمان دخالت کند.

این حقیر قرار است در مورد مطالب گوناگونی که بعضی ها بصورت تجربه و بعضی مسائل روزمره که بسیار ذهنم را به خود مشغول می کند ، بنویسم.

آیا تا به حال به این نکته توجه کرده اید که وقتی قرار است در مورد یک مطلب نظری داده شود ، نظرها بسیار متفاوت است.شاید بگوئید چون افراد متفاوتند!تربیت هایشان متفاوت است ؛ زندگیشان ، خانواده ، مدرسه ، اجتماع و… همه در نظرات موثر اند ، اما من معتقدم که باید همه این عوامل نامبرده به ما یاد می دادند که همه چیز را از منظر خدا ببینیم ، خواست ما خواست خدا باشد(البته از مجرای اهل بیت علیهم السلام)….

اگر همه ما از این منظر نگاه کنیم که “کاری که خدا راضی است” باشد ، واقعا مشکلی می ماند؟

من این نکته را چه در زندگی خودم و چه در جلسات مختلفی که رفته ام ، تجربه کردم که ان شاء الله چند نکته از آن را خدمت شما تقدیم خواهم کرد.

درباره‌ی مادرانه

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

15 − 12 =