فراتر از خبر
خانه | مادرانه | تقوا و ازدواج
تقوا و ازدواج

تقوا و ازدواج

بسم الله الرحمن الرحیم
چرا طلاق ؟
مهم ترین اتفاق در زندگی هر انسان ، ازدواج و تشکیل خانواده می باشد . از سوی دیگر یکی از عوامل تلخ زندگی طلاق و جدایی از همسر می باشد . طلاق عوامل زیادی دارد که احتیاج به بحث های کارشناسانه و طولانی دارد . آمار طلاق موضوعی نگران کننده شده تا جایی که بیشترین طلاقها زیر یک سال زندگی می باشد ، آن هم در یک کشور مذهبی و پیرو اهل بیت علیهم السلام . راستی چه شده است ؟ چه عواملی باعث بالا رفتن آمار طلاق شده که قبلا نبوده است ؟ تکنولوژی پیشرفته شده ، سطح تحصیلات بالا رفته و وسایل ارتباط جمعی در اختیار همه قرار گرفته ، چشم و گوش جوانان باز شده و در عوض آمار طلاق هم از قبل بیشترشده ،
من با اینها مخالف نیستم ، با صحبت کردن پسر و دختر قبل از ازدواج مخالف نیستم ، با مشاوره قبل از شروع زندگی و در طی آن مخالف نیستم
اما چرا همه اینها هست ولی طلاق از قبل بیشتر شده است !!!
اگر ریشه یابی کنیم به این نتیجه می رسیم که تقوا بسیار کمرنگ شده است . حالا چه چیزی باعث کمرنگ شدن تقوا شده است؟
ما در مقطع آخر الزمان به سر می بریم ، در آخر الزمان شیطان ( که به گفته قرآن دشمن آشکار ماست و ما هیچگاه به اهمیت این مو ضوع توجه نکرده ایم) می داند که به پایان عمرش نزدیک است و نهایت سعی خود را در انحراف همه خوبان بخصوص شیعیان را می کند .
شبانه روز تلاش می کند تا با هر وسیله ای انسان را از صراط مستقیم خارج کند. امروزه ابزار شیطان بسیار زیاد است . ما در شرایطی قرار داریم
که مجبور یم از این ابزار استفاده کنیم، که هم جنبه مثبت دارد و هم جنبه منفی ، و استفاده مثبت بسیار سخت است و احتیاج به تقوای زیادی دارد .
پس در این مقطع زمانی با این امکانات اگر تقوا نباشد و یا کم باشد کار انسان به انحراف از صراط مستقیم می کشد که یکی از آنها طلاق می باشد
چندی پیش یکی از دوستان که از خانواده های مذهبی هم هست با آقایی ازدواج می کند و زندگی خوبی هم داشتند . بعد از مدتی آقا از طریق اینترنت با یک خانم شیطان پرست از یک کشور دیگر آشنا می شود .و به علت تقوای کم و غلبه شیطان تحت تاثیر فرمانهای او قرار می گیرد و مشکلاتی به وجود می آید که باعث طلاق می شود و عید همان سال به دستور همان شیطان پرست ویلایی را که مهریه آن خانم بود و با چند خانواده در آنجا در خواب به سر می بردند به آتش کشید و هیچ اظهار پشیمانی هم نکرد. (در سایتها نوشته شد و از جمله سوخته شدگان خانم مومنه ، مجری شبکه قرآن و همسرشان و عروسشان بود) آیا کمبود تقوا نتیجه این اتفاق نبود؟ آیا کمبود تقوا باعث نمی شود که مرد مال حرام به خانه ببرد و این لقمه حرام چه ها که نمی کند ، پای میلیون ها شیطان را به خانه باز می کند. آیا کمبود تقوا باعث نمی شود که مرد یا زن مواظب نگاه های خود نباشند و شیطان پایه و اساس زندگیشان را به هم بریزد. بطور مثال خانم محترمی که در حال طلاق است می گوید شوهرش برای بیمه ماشین رفته و در آنجا عاشق خانمی شده و او را صیغه کرده وبه منزل آورده است و این خانم با داشتن فرزند سه ساله خانه را ترک کرده و دچار خون ریزی دستگاه گوارش شده است. این مرد اگر تقوا داشت و به ندای شیطان پاسخ نمی داد و به نامحرم نگاه نمی کرد، آیا این اتفاق می افتاد؟
با تقوا باشیم و فرزندان خود را با تقوا تربیت کنیم لقمه حلال به آنها بدهیم ، قوانین و احکام دین اسلام را به آنها بیاموزیم ، آنها را متعهد بار بیاوریم و به آیات قرآن در باره شیطان بیشتر توجه کنیم. ان الشیطان لکم عدو فاتخذو عدوا (شیطان دشمن شماست پس او را دشمن بدانید).
قال: فبعزتک لاغوینهم اجمعین الا عبادک المخلصین (گفت: به عزتت سوگند همه آنها را گمراه خواهم کرد مگر بندگان خالص تو از میان آنها) .
ثم لاتینهم من بین ایدیهم و من خلفهم و عن ایمنهم و عن شمایلهم و لا تجد
اکثرهم شکرین) .سپس از پیش رو و از پشت سر و از طرف راست و از طرف چپ آنها به سراغشان می روم و بیشتر آنها را شکر گزار نخواهی یافت. والسلام

درباره‌ی مادرانه

۶ نظر

 1. سلام بر شما
  طاعات و عبادات تون قبول درگاه حق
  قدم به چشم ما گذاشتین و زحمت نوشتن مطلب رو کشیدین.
  به نکته بسیار خوبی اشاره کردید
  اگر من تا چند سال پیش فکر میکردم عوامل زیادی برای زندگی خدایی و خوب وجود داره امروز معتقدم که تا زن و مرد تقوا نداشته باشن اصلا هیچ چیز معنا نداره و ممکن نیست که زندگی ایده آل داشته باشن.
  چند وقتی روی زندگی کسانی که می دونستیم مشکل دارن زوم شدیم تا ریشه اش رو پیدا کنیم و نتیجه همه اش نهایتا به ضعف ایمان و تقوا ختم می شد چون اگه تو این قضیه محکم بودن اصلا رفتارها فرق می کرد و به این مرحله نمی رسید.
  خانواده های مذهبی هم که یه داستانی شدن و دید مردم رو بد کردن …ماجرای آتش زدن ویلا که خیلی تاسف بار بود.

  میشه الان این سخن پیامبر رو دقیق لمس کرد ه نگه داشتن ایمان در آخرالزمان از نگه داشتن آتش در کف دست سخت تر است…
  خدا کمک کنه واهل بیت دستمون رو بگیره تا از این حوادث و فتنه ها به سلامت عبور کنیم

  شنخت در ازدواج هم خیلی سخت شده و چطور میشه که واقعا به یقین برسیم فرد اهل تقوا هست؟

 2. سلام مطالب بسیارخوبی رودارید من مهریه حضرت زهرا وباکمیت درحد توان همسر ،آسان گیری درازدواج وتقوارو کاملا تایید میکنم،کاملا موافق این نوع ازدواجها هستم ولی متاسفانه انسان هایی هستند که ظرفیت این همه خوب بودن روندارند.خواهش میکنم ازواقعیت های جامعه هم استفاده کنید.من خودم زخم خورده این انسانهاهستم،آدمهایی که باچهره مذهبی وخوب میان جلو ولی باچهره ی گرگ ومثل عرب های هوسران همه چیزرو فراموش میکنن ومیرن هرچند خداروشکر زودترازعروسیم طرفموشناختم ولی خواهش میکنم مطالبی روبزارید که همنوعان من روآگاه تربکنه.ممنون

 3. سلام
  ممنون از مطلب خوبتون
  به نظر بنده آدم خودش هرطوری باشه همونجوری هم گیرش میاد.
  پس بهتره آدم از قبل از ازدواج شرو کنه تا همسر خوب و مناسبی قسمتش بشه
  قبل از ازدواج به فکر رشد تقوا و ایمان خودش باشه
  هم کفو بودن تو خیلی چیزا شاید تشخیصش با خودمون باشه اما هم کفو بودن دو نفر تو ایمان و تقوا رو خدا تعیین میکنه
  البته منظورم این نیست که اگه کسی همسرش خطایی کرد خودش بد بوده اما شاید بهتر باشه اول به خودش رجوع کنه
  بزرگان میگن وقتی خودت هنوز جوانی و حتی ازدواج هم نکردی به فکر تربیت فرزندت باش. درباره ازدواج هم همینطوره آدم باید به فکر تربیت خودش باشه قبل از هرچیز.

 4. زیاد کردن تقوا خودش مسئله ایه!!!!
  زندگی ایده آل دنیوی و اخروی صددرصد محححححتاج ایمان قویه. اما بدون ایمان اصلا بدون اسلام هم میشه با تلاش خوشبخت شد. تلاش یعنی همون کارایی که مومنا میکنن مثلا گذشت زیاد. اما اونا همین کارارو بدون در نظر گرفتن خدا میکنن بدیش اینه که این خوشبختی فقط واسه دنیاس بعدشم اینکه اونا احتمالا تجربه های خطا داشتن اما ما یه راس میریم سراغ دستور اسلام. ایننارو در ج همکلاسی گفتم. خیلی نامفهوم گفتم میدونم ولی همینه که هس ))

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

دو × 2 =