فراتر از خبر
خانه | بایگانی نویسنده: آبدارچي كاروان

بایگانی نویسنده: آبدارچي كاروان

آبدارچي كاروان
من يك هيچ...و اين آغاز تناقض عاشقانه اي بود كه خدا مقرر كرد برايم.........

اول درک فضای آیات بعد تزکیه!

هُوَ الَّذی بَعَثَ فِی الأُمِّیّینَ رَسولًا مِنهُم یَتلو عَلَیهِم آیاتِهِ وَیُزَکّیهِم وَیُعَلِّمُهُمُ الکِتابَ وَالحِکمَهَ وَإِن کانوا مِن قَبلُ لَفی ضَلالٍ مُبینٍ و کسی است که در میان جمعیت درس نخوانده رسولی از خودشان برانگیخت که آیاتش را بر آنها می‌خواند و آنها را تزکیه می‌کند و به آنان کتاب و حکمت می‌آموزد هر چند پیش از آن در گمراهی آشکاری ... بیشتر بخوانید »

قرائت یا تلاوت؟

یکی از نکاتی که عرض کردیم تا اینجا: گفتیم آیه یعنی سیمیلاتور! و کربلا آیه ای بود برای ظهور! و ظهور آیه ای است برای بهشت! کسی که بخواد بهشت رو درک کنه باید ظهور رو بفهمه! کسی که بخواد ظهور رو بفهمه باید کربلا رو بفهمه! و کسی که بخواد کربلا رو بفهمه…. باید آیه اربعین رو بفهمه! خدا ... بیشتر بخوانید »

نگاهی متفاوت به سوره مریم سلام الله علیها

با توجه به تغییر سرور، برخی مطالب حذف شد که بصورت یکجا تقدیم می گردد: بسم الله الرحمن الرحیم اگر نمردیم و زنده بودیم و توفیقش شد همزمان با اربعین حسینی سومین شیرجه در قرآن رو با محوریت رابطه کاروان حسینی و سوره مبارکه مریم سلام الله علیها خواهیم داشت. چند نکته: ۱- این سلسله مطالب برای سایت زندگی کاروانی ... بیشتر بخوانید »

روایتی از نسل اول بادیگارد‌های جمهوری اسلامی ؛ اولین فرمانده مقر مطهری

گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، رضا شاعری؛ هادی معماری به سال ۱۳۳۶ در تهران به دنیا آمد و کودکی، نوجوانی و جوانی‏‌اش را در جنوب شهر تهران در محله‌های بازارچه مروی، پامنار، ناصر خسرو پشت سر گذاشت. بیشتر بخوانید »

چرا به حضرت زهرا سلام الله علیها میگیم ام ابیها؟!

شنیدین میگن دعایی که جناب جبرئیل به آدم علیه السلام یاد داد بخشیش اینه:یا فاطر بحق فاطمه! چرا برای حضرت زهرا سلام الله علیها ، کلمه فاطر آورده شده؟ مثلا چرا نگفتن یا خالق؟یا قادر؟ حتما تعمدی بوده که این کلمه باید در کنار اسم ایشون میومده دیگه! اما نکتش چیه؟ حتما یاد دوستان هست که تو سلسله پست های ... بیشتر بخوانید »

ما یقین داریم آنسوی افق مردی هست!

موثرین فضای سیاسی کشور بشدت تلاش داره تا آرمان های انقلاب اسلامی به فراموشی سپرده بشه. این مسئله رو بوضوح میشه در کلام و رفتار مسئولین تراز دوم جمهوری اسلامی دید! امروز تنها کسی که آرمان ها رو مطرح می کنه شخص رهبری است. اما چرا آرمان ها در مهجوریت قرار گرفته؟ بیشتر بخوانید »